18. 12. Minipivovary se předhánějí ve vánočních speciálech

Autor: Michael Lapčík

 

Praha – Vánoce jsou časem hojnosti, což platí i pro pivní fajnšmekry. Sládci velkých i menších pivovarů se činí a vymýšlejí pro své příznivce rozmanité pivní speciály. Podívejte se, jaký sváteční výběr mají v končícím adventu v nové Pivotéce Pípa v pražské Dlouhé ulici.

 

Vánoční hvězda, Pivovar Lužiny

Vánoce mají hořkou příchuť. I díky vůbec prvnímu tmavému pivu z pražských Lužin.

 

Permon Xmas Ale, Pivovar Sokolov

Ve vůni převažují citrusy a tropické ovoce. Chuť je sladová a bylinná. Pivo má střední až nižší říz, střední plnost těla a vyšší hořkost.

 

Matuška vánoční, Pivovar Matuška

Po přivonění ke svátečnímu Matuškovi ucítíte karamel, slad a jemné tóny kávy. Chuti dominuje střední až vyšší plnost a výrazná hořkost, pod níž se skrývá také sladká složka. Dobře vyvážené a harmonické pivo.

 

etiketa_vanocniVánoční zázvorový speciál s medem, Radniční pivovar Jihlava

Nefiltrovaná, nepasterizovaná, spodně kvašená polotmavá třináctka, kterou na Vysočině vaří tradiční technologií dvojího rmutování. Pivo se chlubí polotmavou barvou lesního medu a vůní čerstvě nastrouhaného zázvoru. Chuť je sladová s medovým dozvukem.

 

Albrecht IPA, Zámecký pivovar Frýdlant

Světlá dvaadvacítka připomíná australské začínající léto a Vánoce trávené na pláži. Tato extra ovocná IPA je chmelená pouze mladými australskými chmely typu Enigma, Victoria Secret a Topaz.

 

Pére Noel, Pivovar De Ranke – Belgie

Pivo, které se vyznačuje jantarovou barvou a hořkými chuťovými tóny obohacenými o přídavek lékořice. Pére Noel vaří ze směsi světlého, mnichovského a karamelového sladu a chmelů Brewers Gold a Hallertau.

 
Komentáře