4. 2. V Litovli uvařili nefiltrovaný ležák Václav

4. 2. 2016

Autor: Redakce

 

Litovel – Pivovary pokračují v zimní náloži hutných speciálů. Nejnovějším přírůstkem do tohoto portfolia je světlý nefiltrovaný ležák Václav od Litovle. Dvanáctka z Hané je k dostání od 19. ledna do 1. března ve vybraných regionálních restauracích.

 

22„Pro Václava je typická zlatavá barva a hořké chuťové tóny, které vznikají díky trojitému chmelení vybranými chmely s převahou žateckého poloraného červeňáku. Při jeho výrobě dodržujeme tradiční varné receptury z českého sladu, který navíc obohacujeme sladem karamelovým a bavorským,“ vysvětlil Petr Kostelecký, sládek Pivovaru Litovel.

 

Čepovaného Václava můžete ochutnat v litovelských podnicích Modrá hvězda, U Zeleného stromu nebo Záložna. V Olomouci je k dostání například U Macků na Svatém kopečku. Některé hospody prodávají také Václava v edici osmikusového multipacku, a to až do 31. března.

 

V Litovli Václava poprvé uvařili v roce 2013 k příležitosti oslav Dne českého piva. Pivovar letos plánuje vyrobit také jedenáctku Patrika (k dostání od 14. do 31. března) a další, zatím blíže neupřesněné, novinky.

 
Komentáře