19. 5. V Praze představili novou láhev pro Zacapu 23 Centenario

Autor: Redakce

 

zacapa1Praha – Jeden z nejpopulárnějších rumů na světě, guatemalský Ron Zacapa Centenario 23, se českému trhu představuje v novém hávu. Tedy, v nové lahvi. Slavnostní uvedení se odehrálo minulý týden v Praze za přítomnosti známé master blenderky tohoto prémiového destilátu Loreny Vásquez.

 

Nové balení Zacapa Centenario 23 odráží typické guatemalské prvky, jakými jsou například detaily květů orchidejí či takzvaný petate kroužek. Jedná se o ručně pletenou ozdobu z palmového listí charakteristickou pro všechny druhy rumů Zacapa.

 

Tento destilát z panenského medu cukrové třtiny najdete v těch nejlepších barech a nejluxusnějších restauracích po celém světě a i v Česku obliba tohoto rumu stoupá. Česká republika se tak řadí mezi vůbec první destinace na světě, kde byla nová láhev Zacapa Centenario 23 představena. První místo v Praze, kde bude láhev k dostání, je karlínský showroom Warehouse #1. Tam navíc můžete ochutnat i další verze rumů Zacapa.

 

zacapa2Lorena Vásquez na výrobu rumu Zacapa dohlíží již po 25 let. Pod jejím vedením Zacapa opakovaně zvítězila na prestižním International Rum Festivalu v San Francisku, a tím byla zařazen do jeho Síně slávy. Během svého působení blenderka vylepšila způsob míchání, takzvaný Sistema Solera. Jedná se o metodu míchání různě stařených rumů následně uložených ke zrání v sudech po americké whiskey, sherry Pedro Ximenez a francouzském koňaku. Výsledkem je hluboké, chuťově bohaté aroma.

 

Ron Zacapa dováží do Česka společnost Ultra Premium Brands. Ron Zacapa Centenario 23 seženete ve vybraných specializovaných obchodech s destiláty či v pražské prodejně Warehouse #1 za cenu 1.050 Kč za 0,7 litru. Nová láhev pak bude k dostání od poloviny roku 2015.

 




Komentáře