Kam po Bar Conventu v Berlíně? 7 tipů

5. 10. 2015

Autor: Michael Lapčík

 

Největší barový veletrh v Evropě, Bar Convent Berlin, v úterý a středu přivítá tisíce návštěvníků. Těm obvykle rychle vysychá hrdlo, a proto se večer vydávají do města okusit po veletržní teorii také barovou realitu. V několikakilometrovém okruhu kolem Braniborské brány můžete narazit na desítky špičkových koktejlových podniků. Podívejte se alespoň do některých z nich, doporučuje je také server slowtravelberlin.com.

 

Becketts Kopf

BeckettsKopf

Becketts Kopf

Venku žádný nápis se jménem tohoto baru nehledejte. Prostě tam není. Podnik poznáte jen podle dobře viditelné fotografie Samuela Becketta na dveřích. Uvnitř najdete dvě elegantní místnosti s nízkými stolky a chesterfieldskými sedačkami. Zdejší koktejloví mistři si prý při tvorbě potrpí na bylinky.

Kontakt: Pappelallee 64, Prenzlauer Berg. Otevřeno od 20 hod.

 

Buck and Breck

Buck

Buck and Breck

Další barové tajemství uvnitř zahalené do šerosvitu. Zvenku vypadá jako kumštýřský ateliér, protože prostor okna vyplňují různé umělecké artefakty. Interiér osvětlený několika kužely žlutých paprsků pojme pouhých 14 hostů, přičemž stání je zde zakázáno. Usadit se můžete pouze k jednomu velkému obdélníkovému stolu. Zkuste drinky s koňakem nebo šampaňským.

Kontakt: Brunnenstrasse 177, Mitte. Otevřeno od 20 hod.

 

Green Door

GreenDoor

Green Door

Stálice na berlínském barovém nebi. Už před 15 lety ji otevřel dramatik Fritz Müller-Scherz, aby tady vládla „síla pozitivního pití“. Záměrně kýčovitému interiéru vládnou kostičkované tapety, zarámované fotky a plyšový pes na baru. Dlouhý barový lístek začíná Green Door koktejlem z šampaňského, citronové šťávy, cukrového sirupu a máty.

Kontakt: Winterfeldtstrasse 50, Schöneberg. Otevřeno od 18 hod.

 

Le Croco Bleu

lecroco

Le Croco Bleu

Karlík si jde prohlédnout továrnu na čokoládu, vy si raději zajděte do továrny na pivo, ve které se podávají koktejly. Le Croco Bleu je barem zasazeným do útrob berlínského pivovaru Bötzow. Stromky, květiny, vycpaná zvířata a do toho pivovarské trubky. Prostě styl, jako kdybyste u prarodičů v obýváku polili keramického jelena lahvovou desítkou. Akorát zhruba stokrát zábavnější.

Kontakt: Prenzlauer Allee 242, Prenzlauer Berg. Otevřeno od 18 hod.

 

Newton Bar

newton

Newton Bar

Nejmenuje se po vědci Isaacovi, ale módnímu fotografu Helmutovi. Užívejte si luxusní prostředí zabořeni v červených sedačkách a v dlouhé chvíli se zadívejte na obří fotografie nahých žen. Z velmi obsáhlého menu vás nejspíš zaujme sekce City Cocktails operující se světovými metropolemi. V drinku Berlin najdete Jägermeistera, zatímco Šanghaj obsahuje liči likér.

Kontakt: Charlottenstrasse 57, Mitte. Otevřeno od 10 hod.

 

Schwarze Traube

schwarze

Schwarze Traube

Jeden z nejkomfortnějších barů ve městě. Tmavé tapety, ptačí klece a záměrně minimalistické menu. Mnohem raději zde totiž míchají na zákazníkovo přání. Pokud s trochou štěstí natrefíte zrovna na majitele, vítěze německého World Class z roku 2013, Atalaye Aktase, nechejte si připravit jeho osud (My Destiny) ve složení vodka infuzovaná rozmarýnem a tymiánem, limetový fresh, sirup z agáve a pepř.

Kontakt: Wrangel Strasse 24, Kreuzberg. Otevřeno od 19 hod.

 

Stagger Lee

staggerlee

Stagger Lee

Speakeasy bar inspirující se Divokým západem. Dvířka jako do texaského saloonu, medvědí kůže, historická kasa na pultu. Namísto rvaček obhroublých hochů od krav ve flanelkách se tu však setkáte s vytříbenou nápojovou kulturou, která klade důraz na použití bourbonu a žitné whisky.

Kontakt: Nollendorf Strasse 27, Schöneberg. Otevřeno od 19 hod.

 

Snímky: Instagram a internet

 
Komentáře