Na Brno dobrý: Středomoří s cinkající šalinou

12. 6. 2018

Autor: Michael Lapčík

 

Ahoj, slunko, tobě to teda dneska sekne… Kalendářní léto zaklepe na dveře až za nějaký ten týden, na Svoboďáku však začalo už před pár dny. Lehátka se slunečníky, palmy, kašna a samozřejmě výborné drinky. Tak vypadá okolí letního stánku Na Brno dobrý.

I když se nacházíte v naprostém centru druhého nejlidnatějšího města republiky, dýchne tu na vás středomořská atmosféra klidu a pohody. Nenaruší ji ani cinkání projíždějících šalin. „Lidi v chill-out zóně vypínají, baví se s přáteli, vnímají náladu. V poledne si většinou dávají limonádu, navečer po práci cestou domů skočí na drink,“ popisuje nejčastější objednávky barman Martin Durek.

 

Ať už jste na u moře na pláži, nebo v Brně na náměstí, v létě od nápoje většinou požadujete, aby vás osvěžil. A na to autoři téhle občerstvovací stanice mysleli. Na Brno dobrý proto nabízí výběr oblíbených a osvědčených svěžích drinků ze všech podniků kolem Baru, který neexistuje.

V samotném Baru sáhli do archivních menu a vybrali dva koktejly na bázi ledové tříště – Raspberry Rain a Mai Tai z Prýglu. „I když už je naše nabídka v Baru, který neexistuje dávno obměněná, občas někdo přijde a ptá se na ně. Proto jsme je alespoň dočasně vrátili sem, do stánku,“ vysvětluje volbu Martin Durek.

 

Otevíračka: denně do konce září 11.00-22.00 hod.

4pokojové menu reprezentuje nekoktejlové cold brew a lehká Slavkovská desítka, z Whiskey Baru, který neexistuje dodali twist na Lynchburg Lemonade ve složení Zázračná Wood Soda, whiskey a bergamot. A konečně ochutnat Super Panda Circus znamená dát si Nejoblíbenější pandí gintonik (skotský gin Botanist, bezinkový sirup, Zázračný růžový pelyňkový tonik, jahoda).

 

Kolekce bylinek a různých citrusů vystavená na pultu dává odtušit, že variování gintoniků ve všemožných kombinacích z módy ještě rozhodně nevyšlo. Je libo tymián, mátu, bazalku, okurku, nebo limetu? Záležet bude na tom, jaký gin a tonik si vyberete. Pokud si nejste jistí, barman vám rád s vhodností kombinace poradí.

Spousta z nás si konzumaci alkoholu zvláště přes den nemůže dovolit, alternativou k alkoholickým drinkům může být třeba Zázračná limonáda. Nejen v šesti příchutích, ale také jako základ nealkoholických koktejlů Ibištěková (Zázračná Ibišková, limetový fresh, mandlový sirup) či Dřevěná citronáda (Zázračná Wood Soda a citronový fresh). To, že se podávají v plastových kelímcích, nikomu chuť kazit nemusí. Jde totiž o rozložitelný plast, jenž tedy není původcem čím dál častěji se objevujících obrázků znečištěných oceánů a hynoucích zvířat.

 

Pokud rádi chodíte do některého z již jmenovaných barů, nebo tam dokonce máte i svého oblíbeného barmana, je možné, že jej potkáte i za pultem Na Brno dobrý. Pod vedením těchto harcovníků se pak ve stánku zaučují úplní nováčci, kteří na podzim posílí personál kamenných podniků. „Přišli jsme sem kvůli atmosféře a energii, kterou je tenhle tým v brněnské gastronomii pověstný,“ shodují se novicové Kateřina Fraňková a Michal Netolický.

 
Komentáře