FOTO: Tak čeští barmani míchají Johnnieho Walkera

3. 12. 2015

Autor: Michael Lapčík

 

Český Krumlov – Vytvořit koktejl z whisky Johnnie Walker ve variantě Gold Label a podávat ho v co nejvíce oslavném servisu. Tak zněl úkol pro jedenáctku barmanů, kteří se v pondělí utkali v soutěži Johnnie Walker Gold Label Celebration Serve.

 

Poslední díl letošního seriálu soutěží, které pořádá Česká barmanská asociace, hostil českokrumlovský bar Apotheka. Na jeho pultu vznikaly drinky mnoha stylů a zajímavých ingrediencí. Barmani whisky slavné značky míchali například s domácím libečkovým sirupem, zázvorovým cordialem, zeleným čajem nebo višňovým pivem.

 

12

Vítězem soutěže se stal Milan Zaleš (uprostřed).

Díky používání domácích surovin, nápaditých servisů a uměřených přízdob snesla úroveň vytvořených drinků ta nejpřísnější měřítka. Z vítězství se po zásluze radoval Milan Zaleš z Bugsy’s baru, který porotě servíroval svůj twist na Old Fashioned nazvaný Gold Class. K whisky přikápl citronové Fentimans Shandy a domácí sirup ze zlatých českých surovin – Becherovky, plzeňského piva a medu.

 

Milan Zaleš si ziskem trofeje zajistil hned dvě letenky do atraktivních destinací. Hlavní cenou soutěže totiž byl víkendový pobyt v Římě, barman z Bugsy’s baru ale zároveň vyhrál i celou letošní sérii a bude tak reprezentovat Česko na mistrovství Mezinárodní barmanské asociace v Tokiu.

 

Druhé místo českokrumlovské i celkové si v pondělí vybojoval Milan Mriglod. Hlavní barman českobudějovické Žluté ponorky se předvedl s koktejlem Golden Age. Kromě Johnnieho Walkera obsahoval likér Butterscotch, benediktinskou vodu (zředěný likér Bénédictine) a nálev z koktejlových třešní.

 

Třetí Zdeněk Plášil ze Star’s casino Železná Ruda zaujal digestivním drinkem Gold Button. Složení? Johnnie Walker, džem „višně v čokoládě“, bílá čokoláda Carraro a smetana.

 

01a

Patrik Weis

01b

Golden Lantern

02a

Marek Vybíral

02b

Gentleman from Kilmarnock

03a

Jan Polášek

03b

Mexican Pearls

04a

Jan Lukáš

04b

Golden Heritage

05a

Tomáš Nyári

05b

Gold Celebration

06a

Ladislav Glaser

06b

Blood, Sand and Gold

07a

Ondřej Hájek

07b

Bloody Johnnie

08a

Ladislav Gábor

08b

Yeartinez

09a

Zdeněk Plášil

09b

Gold Button

10a

Milan Zaleš

10b

Gold Class

11a

Milan Mriglod

11b

Golden Age

13

Gold Label

14

Porota

 

 

 

 

 
Komentáře