Letní koupání se blíží, o párty na Riviéře se postarají Lidi z Baru

10. 5. 2021

Autor: Michael Lapčík

Foto: Michaela Dobiášová

 

Letošní sezonu na brněnské Riviéře si užijí nejen milovníci vodních radovánek, ale také gurmáni. O občerstvení návštěvníků největšího brněnského koupaliště se totiž nově postarají Lidi z Baru.

 

Parta stojící za Barem, který neexistuje a spol. tady bude v letní sezoně provozovat všech pět kamenných občerstvovacích stanovišť, každé z nich přitom vynikne odlišným konceptem nabídky a atmosféry. Návštěvníci Riviéry si díky tomu svého favorita vyberou z pestré nabídky desítek nápojů a pokrmů, od několika variací burrita po domácí malinovo-mandlovou limonádu.

 

„Naším gastronomickým plánem je sice zachovat starý dobrý koupališťový charakter sortimentu, zároveň jej ale také pozvednout na další level a obohatit jej o novinky, trendy a špetku naší pověstné kreativity,“ prozrazuje Daniel Enenkl, který v Lidech z Baru zodpovídá za speciální gastronomické projekty.

 

Třeba v patře hlavní budovy koupaliště vznikne kavárna s atmosférou Středomoří a chill out klidovou zónou. V prosluněném dni se tam osvěžíte kávou frappé nebo prvotřídní zmrzlinou. Bufet v přízemí se zase změní na pizzerii. Zapomeňte ale na mražené polotovary – na Riviéře si zasloužíte právě upečenou pizzu z domácího těsta a čerstvých surovin. „Hostům nabídneme mnoho druhů čerstvých pizz včetně možnosti nechat si sestavit svou vlastní. Díky přípravě ve výkonné průjezdové peci na ni budou čekat jen několik minut,“ dodává Daniel Enenkl.

 

Občerstvíte se třeba také v grill baru s výběrem z několika druhů burgerů nebo u tiki baru. Tomu budou vládnout žoviální barmani v pestrobarevných košilích, kteří vám připraví koktejly z exotického ovoce a třtinového rumu inspirované starými příběhy a mýty kultur daleké Oceánie.

 

Zvláště rodiny s dětmi ocení stánek u brouzdaliště s rozšířeným dětským sortimentem – palačinkami crêpes s čerstvým ovocem, milkshaky, popcornem či cukrovou vatou.

 

Kromě toho budou Lidi z Baru v areálu Riviéry pořádat jednorázové gastronomické eventy s pozvanými hosty, jejichž tematický rozptyl bude široký, a to včetně živé hudební produkce.

 

U všech stánků zaplatíte kartou, nápoje dostanete naservírované ve vratných, k životnímu prostředí šetrných NickNack kelímcích. Navzdory kvalitativnímu posunu občerstvení zůstanou jeho ceny přívětivé a dostupné. Na své si přijdou i vegetariáni a vegani, s jejichž požadavky tvůrci letního menu dopředu počítali.

 

„Při volbě provozovatele občerstvení jsme se letos pro Lidi z Baru nerozhodli jen na základě finančních podmínek. Roli hrála i rozmanitost navrhovaných konceptů a také spojení s již legendární gastronomickou společností, která je úspěšná nejen ve svém oboru, ale má přesah i do jiných sfér a dokáže svými aktivitami oslovit nejenom mladou generaci,“ uvedl Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, která areál koupaliště Riviéra provozuje.

 

Podle něj bude koupaliště na provoz plně připravené od konce května. „Kvůli naprosto chaotickému a nepředvídatelnému postupu vlády, kdy sport pro veřejnost je zcela evidentně na okraji jejího zájmu, však bohužel nejsme schopni jakkoliv predikovat, kdy a za jakých podmínek nám povolí otevřít naše sportoviště,“ uzavírá Martin Mikš.

 

 
Komentáře