Nový Jaguar oslavili 33letou meruňkovicí z Hané

2. 5. 2016

Autor: Michael Lapčík

 

Že jde o luxusní záležitost, to je patrné na první pohled. Ručně foukaná láhev od designéra Ronyho Plesla a v ní obsah v podobě 33 let staré meruňkovice. Alkohol sice za volant nepatří, tenhle unikát však nevšední událost – uvedení nového vozu značky Jaguar – doprovází více než důstojně.

 

Kleiner Jaguar-2Britská automobilka Jaguar vytvořila pod označením Jaguar Project 7 limitovanou edici svých vozů ze sedmdesátých let, která odkazuje k sedmi vítězstvím v legendárním závodě Le Mans v letech 1951 až 1990.

 

Z výrobní linky celkem vyjelo pouhých 250 sporťáků, z nichž jeden na začátku letošního dubna putoval ke svému majiteli do Olomouce. A právě na slavnostní předávání jediného vozu tohoto typu v Česku dodala rodinná destilerie Kleiner z Žešova u Prostějova exkluzivní láhev pálenky.

 

Svým brusem odkazuje na polstrování sedaček automobilu a tvarem připomíná plechovku od motorového oleje. Meruňkovice v Kristových letech zrála v dubovém sudu uloženém v soukromém rodinném archivu Kleinerů. Díky dlouhému ležení se vyznačuje vyhlazenou plností, jemností a lehkým meruňkovým aroma přecházejícím až do koňakových tónů.

 

jaguar7wiki

Jaguar Project 7. Foto: Wikipedia

Na Hané vyprodukovali pouhé tři lahve s obalem od vyhlášeného sklářského designéra. „Koncem roku plánujeme uspořádat dražbu těchto tří lahví a část z výtěžku věnujeme na charitativní účely,“ uvedl majitel palírny Jan Kleiner. Jedna láhev je do té doby vystavená v karlínské prodejně Warehouse #1.

 

Rodinný lihovar vyrábí malosériové edice pravých ovocných destilátů, soustředí se na přírodu, příběh, rukodělnost a filozofii jedinečnosti. Spojením prvotřídních plodů z vybraných lokalit s tradičními recepty vznikají limitovaná vydání pálenek zrajících ve francouzských dubových sudech.

 

Pálenky Kleiner mají v nabídce i top restaurace a bary včetně podniků s michelinskou hvězdou.

 
Komentáře