Barmani vymýšlejí novou Pandu. Projdou falešné tripy?

5. 9. 2017

Autor: Michael Lapčík

 

„Dal bych tam kokosovej maršmelák, bude to hodně funky. Akorát ho musíme fakt jenom oflambovat, a ne spálit.“

 

Takových připomínek, nápadů a poznatků je v tomhle středečním odpoledni plná zasedací místnost naší barové kanceláře. Jako už několikrát předtím se tady sešla desetičlenná skupina kolegů ze Super Panda Circusu, aby pokročila v přípravách nového koktejlového menu. Dnešním tématem byly servisy připravovaných drinků.

 

Je to tak, oblíbené archetypy s koupací kachničkou nebo Supermanem na podzim po roce skončí, tak, jak velí režim ročních obměn. Tentokrát se však transformace nebude týkat pouze koktejlového menu, ale také velké části interiéru a konceptu baru.

PlysovaPanda2web

 

„Panda se promění v takové koktejlové nehazardní Las Vegas. Budeme si hrát s kartami, kostkami, možná i ruletou a stíracími losy. To všechno jsou artefakty, které ve finále přisoudí hostům jejich drinky. Koncept jsme si nazvali Pomíjivou náhodou,“ upřesňuje provozní Super Panda Circusu Tomáš Miška.

 

Zároveň ale neplatí, že si koktejl prostě jenom vylosujete. Personál celou hru nasměruje takovým směrem, aby se host dočkal drinku, jenž odpovídá jeho preferencím. Na ty nejméně herně naladěné bude čekat konvenční menu ve formě časopisu. Barmani koktejly tentokrát nepojmenovali, ale pokusili se jejich charakter vystihnout prostřednictvím piktogramů.

 

Na dvouhodinové schůzce kreativního týmu nápady skutečně lítají vzduchem. Ke twistu na Mai Tai by se jako přízdoba hodil kousek tureckého medu. Rob Roy by zase byl slušivý ve skotském kiltu a možná i s miniaturou dud, kdo ví… A co k němu ještě servírovat haggis? Pandí Gin Tonic by se pak vyjímal v rustikální dřevěné misce. Magnetická tabule se při této diskuzi plní dvojicemi názorných obrázků, u každé z dvojic poté kolektiv vybere finální variantu servisu drinku.

PlysovaPanda1web

 

Jedna z nejdůležitějších informací se týká spodního patra baru – stane se z něj k nepoznání nový prostor. „Přidáme barevné, psychedelické a magické motivy, natáhneme koberce, přestěhujeme nábytek. Koketujeme s myšlenkou, že u vstupu budeme podávat falešné LSD papírky. Akorát zjišťujeme, jak moc velký je to průšvih z hlediska platných zákonů,“ prozrazuje Tomáš Miška.

 

Dnešní pracovní setkání končí rozdělováním úkolů. Sehnat dřevěnou misku a zjistit, jakým způsobem se dá umývat. Objednat jedlý papír. Pohledat architektonický plán spodního patra, popřípadě místnosti ručně přeměřit. Vymyslet scénář propagačního videa.

 

A mnoho dalších věcí, o kterých se dozvíte, až poprvé vkročíte do „nové Pandy“. Její přestavba je plánovaná na konec září, znovuotevření tudíž připadá na první říjnové dny.

 
Komentáře