Reakce na krizi? Z baru je pracovně-studijní hub

1. 10. 2020

Autor: Michael Lapčík

Foto: Kateřina Fraňková

 

Druhá vlna koronavirové krize, která přinesla vládní omezení otevírací doby barů a restaurací na 22. hodinu, ohrožuje a mění gastronomickou scénu. Kreativně na aktuální opatření zareagoval brněnský bar Slast, který se nachází ve sklepení paláce opata žďárského kláštera na Zelném trhu. Rozšířil koncept večerního koktejlového baru s vodními dýmkami o denní pracovně-studijní hub.

 

Je to vlastně spletité podzemní bludiště sestávající z mnoha místnosti, kam si běžně můžete večer zajít na dobrý koktejl či pečlivě připravenou vodní dýmku. To vše v atmosféře dokreslené desítkami vystavených uměleckých děl, živým hraním DJ, intenzivním barevným osvětlením či posezením v originálním empírovém nábytku.

Vládní nařízení o zavírání barů ve 22 hodin však takový koncept cupuje na kusy, proto je Slast od začátku tohoto týdne až do odvolání také místem pro práci a studium. Namísto podvečerních hodin se ve všední dny otevírá už v deset dopoledne a rychlým internetem, relaxační hudbou i světlejším pracovním osvětlením láká k tvoření hodnot.

 

„Pokud chceme přežít, musíme na aktuální situaci reagovat. Už za normálního stavu se nás část hostů ptala, jestli neplánujeme otevřít Slast i přes den. Nyní je tedy nejvhodnější čas to zkusit,“ říká provozní Slasti Jan Vodička.

 

Podle něj nový koncept cílí například na všechny, kteří se ocitli v home-officovém módu a doma je to už nebaví, freelancery, nebo vysokoškolské studenty, jimž zavřeli posluchárny a z Brna domů za rodiči se jim příliš nechce. Vítáni jsou i hráči PC nebo deskových her.

 

Novému dennímu pojetí baru se přizpůsobilo i menu. Na svačinu si zde dáte různé varianty slaných koláčů, domácích pomazánek nebo sendvičů. Napít se můžete ovocných freshů či brainhack drinku Osmička, který je běžně k dostání pouze na e-shopu. Samozřejmě zůstává zachována bohatá nabídka vodních dýmek a tabáků. Po 16. hodině pak pokračuje stará dobrá večerní párty.

 
Komentáře