Šňupat k drinku kakao? To se vám stane jedině v Brně

12. 8. 2015

Autor: Michael Lapčík

 

Kdo sem už někdy zavítal, ten pochopil, že to tady všechno budou dělat trochu jinak. Polonahé fotky barmanů u vstupu, komiks o zkouřených barových osobnostech cestujících v dračí lodi na stěně, přítmí atomového bunkru, všudypřítomné zlaté serepetičky… Prostě cirkus se vším všudy.

 

To vše by bez opravdu kvalitních drinků bylo jen nablýskaným pozlátkem. Sotva však loni v září zahájil brněnský bar Super Panda Circus svůj provoz, mohl za několik týdnů slavit první velký úspěch. Jeho koktejlové menu označila odborná porota prestižní soutěže Czech Bar Awards jako nejlepší v České republice.

 

02aOd minulého týdne mají v tomhle patrně nejdivnějším baru v naší zemi nový nápojový lístek. Nese podobu originálního komiksu navinutého na válcové čtecí zařízení a je vyhotovený ve dvou rozdílných verzích – romantické „Rendezvous“ a párty „Psychedelic“. Každý ze dvou kreslených příběhů hostům nabízí 12 signature koktejlů.

 

„O tom, jakou verzi dostane host do ruky, rozhodne obsluha dle několika dobře mířených otázek. Interakce mezi oběma stranami barového pultu se tak dostává na vyšší úroveň. Samozřejmě není problém vyžádat si i druhou variantu a mít tak na výběr z kompletních 24 drinků. Vždyť je to všechno jen taková barová hra. Zábavná hra,“ říká k novému menu spolumajitel Pandy Adam Vodička.

 

Nebudeme čtenáře chystající se na návštěvu baru ochuzovat o moment překvapení tím, že jim sem obsah komiksů vysypeme. Věřte, že je to velice nevšední záležitost, na druhou stranu něco podobného může prožít (skoro) každý z nás.

 

04aBarmanský tým Pandy na recepturách pracoval od ledna tohoto roku. Neohrané jsou už názvy koktejlů jako „V cizích snech jsme všichni nazí“, „Ukaž mi své tetování“, „Blízké setkání třetího druhu“ nebo „Kýč jak bič“. Mnoho z nich svým názvem odkazuje na různé sociokulturní artefakty, například „Bílý nosorožec“, „Poslední drink Marka Ebena“ či „Ráno s výhledem do brněnského vnitrobloku“.

 

Na své si tu přijdou také příznivci bizarních sklářských výrobků. Co říkáte na skleněnou botu, malovanou pandí hlavu, nebo velkého koně, jehož si osedlala panenka Barbie?

 

03aKoktejly z nového lístku barmani míchají z prémiových značek destilátů a likérů a přidávají domácí výtvory – ovocné marmelády, sirupy, bittery a tinktury. K drinku „No Sympathy for the Devil“ třeba přikládají na dokreslení příběhu lajnu čistého kakaa a kopii stodolarové bankovky. Výzvou je pak tvorba drinků za přítomnosti koktejlově nepříliš rozšířeného Jägermeisteru. Tento trend se teprve nedávno zrodil v USA a po Evropě se ještě nestačil rozšířit.

 

„Jsem hrdý na náš barový tým. Dle mého názoru je nové menu srovnatelné s těmi z New Yorku, Londýna či Paříže. Tedy center světové koktejlové kultury,“ dodává další ze spolumajitelů Super Panda Circusu Honza Vlachynský.

 

Skutečně vypiplané pandí koktejly posouvají brněnskou barovou scénu na novou úroveň, která vyhoví i těm nejnáročnějším konzumentům. Dva povedené příklady za všechny:

 

05aLady Power

Šípkové víno

Pomerančový fresh

Cukrový sirup

Absinthe St. Antoine

Růžová voda

Fenykl

 

01aKýč jak bič

Becherovka original

domácí likér z rooibosu

bergamotové pyré

citronový fresh

Absinthe St. Antoine

Mléko

Cukrový sirup

 
Komentáře