Nejlepší poměr cena/kvalita podle Maurera? 4pokoje

4. 12. 2018

Autor: Michael Lapčík

 

Obrovskou radost z dalšího výrazného ocenění mají po minulém týdnu v brněnských 4pokojích. V prestižní anketě Maurerův Výběr Grand Restaurant se podnik umístil v žebříčku TOP 100 na 47. příčce, ještě zajímavější je pak celkové první místo v pořadí nejlacinějších podniků  žebříčku TOP 100.

Znamená to, že z celé stovky nejlepších restaurací v Česku budete muset právě ve 4pokojích sáhnout nejméně hluboko do kapsy. Maurerův Výběr tady vypočítal cenu večeře i s pitím pro jednoho člověka na 330 korun. Průměrná útrata se přitom v žebříčku pohybuje povětšinou mezi 600 a 1.100 korunami. Na opačném konci cenového spektra figuruje michelinská La Degustation Bohême Bourgeoise s 2.880 korunami za jednu návštěvu. Ta pro zajímavost skončila v TOP 100 na 26. místě.

 

V populárním brněnském skoro-nonstopu 4pokoje letos zcela přebudovali fungování kuchyně a změnili jídelní menu, což hodnotitelům Maurerova Výběru evidentně sedlo. „Začali jsme víc přemýšlet nad tím, kdo k nám chodí a co od nás očekává. Boříme konvence rozmanitostí jídel pro rozmanité hosty,“ vysvětluje spolumajitel, barman a šéfkuchař 4pokojů v jedné osobě Lukáš Látal.

V brněnské Vachově ulici si tak můžete dát asijské buny, gyoza knedlíčky, hovězí steak, kanadské hranolky poutine i českou ovocnou knedlu. „Nevytváříme fine dining, ale jednoduché, perfektně zvládnuté, perfektně servírované a perfektně čerstvé jídlo,“ dodává Lukáš Látal.

 

Jeho týmu se daří udržovat velmi přívětivé ceny díky kombinaci několika opatření snižujících provozní náklady. Jde například o použití jedné suroviny ve více pokrmech – v sádle konfitované hranolky jsou základem pro poutine i přílohou ke steaku. Ovocnou knedlu tvarují ze stejného těsta jako asijský bun. A trhanou oháňku dávají na consommé, stejně jako do sendviče. V kuchyni i při plánování směn se také snaží o efektivní využití pracovních sil.

 

Umístění v Maurerově Výběru není prvním soutěžním úspěchem 4pokojů. Před rokem zvítězily v anketě Gourmet Brno pořádané brněnským Turistickým informačním centrem, když v kategorii bister získaly hodnocení 99 procent.

 
Komentáře